garsenybes

Slidininkas Nortug Petter: biografija, pasiekimai ir įdomūs faktai

Turinys:

Nortug Petter yra garsus Norvegijos slidininkas. Jis turi daugybę apdovanojimų ir įrašų. Jis 13 kartų tapo pasaulio čempionu, du kartus laimėjo olimpines žaidynes. Pasaulio čempionatuose jis tapo absoliučiu čempionu, sugebėjęs laimėti visose šešiose disciplinose. Tapęs ir dukart Pasaulio taurės laimėtoju, jis gavo neoficialų slidžių karaliaus titulą. Du kartus pripažintas geriausiu Norvegijos sportininku. Varžovai jį pažįsta dėl išskirtinio sugebėjimo pagreitėti finišo tiesiojoje, iškovodami pergalę galingu trūkčiojimu. Ypač jam pasiseka, kalbant riedlenčių stiliumi.

Slidininko biografija

Nortug Petter gimė 1986 m. Jis gimė Norvegijos mieste Musvik mieste Nur-Trendelag provincijoje. Profesionalaus sporto karjerą jis pradėjo dalyvaudamas žemyno varžybose. Visų pirma, jis pasiekė tam tikros sėkmės Skandinavijos lenktynėse, septynis kartus užlipdamas ant podiumo. Jam sėkmingiausios buvo persekiojimo varžybos ir startai 15 kilometrų distancijose.

Pasaulio taurėje slidininkas Nortugas Petteris debiutavo 2005–2006 m. Sezone. Jis debiutavo sprinte, vykusiame Drammene. Nortugas Petteris pasiekė 35-ą finišą. Tuo pačiu metu jis ir toliau kartu dalyvavo Skandinavijos varžybose. Sezono pabaigoje buvo oficialiai paskelbta, kad jis gauna vietą nacionalinėje komandoje.

Tuo pačiu metu savo pirmajame sezone Pasaulio taurėje Nortug iškovojo pirmąją pergalę. 2006 m. Kovo 8 d. Jis pirmą kartą baigė slidinėti Švedijos Falune. Už nugaros jis paliko du vokiečius - Tobiasą Angererį ir Axelį Taykhmaną.

Paskutinėse to sezono lenktynėse Northug Petter finišavo antras. Tame pačiame skiatone jis praleido pergalę, finiše pralaimėjęs švedui Matthiasui Fredrikssonui per mažiau nei keturias sekundes. Bendroje įskaitoje jis pirmąjį savo sezoną pasaulio taurėje užėmė 15-oje vietoje.

Ateities žvaigždė

Ateities žvaigždė - būtent tuo Northug savo sportinės karjeros pradžioje vadino daugelis žurnalistų, ir jie nepasigedo. Keli slidinėjimo įrangos gamintojai iš karto kovojo dėl sutarties su juo. Pergalę šioje konfrontacijoje iškovojo Fišeris. Tuo metu Nortug dar buvo jaunesnysis, tačiau vis dėlto į jo sutartį buvo įtrauktas tarifo tarifas. Anksčiau tai nebuvo daroma jaunam sportininkui. Tarifas buvo padaugintas iš 5, jei „Nortug“ iki 2007 m. Pabaigos pasitrauks Norvegijos komandą į pasaulio elitą.

2006 m. Žiemos olimpinės žaidynės buvo surengtos Italijos Turine, tačiau Nortug nepateko į nacionalinę komandą. Skandinavai iškovojo 3 sidabro ir vieną bronzos medalį. Toks spektaklis buvo laikomas nesėkme. Tuomet daugelis, kaip ir pats Nortugas, pasipiktino, kodėl jis nebuvo išvežtas į olimpines žaidynes.

Pirmasis didelis pasisekimas jam atiteko 2007 m. Japonijos Sapora mieste vykusiame pasaulio čempionate. „Nortug“ laimėjo estafetę. O po dvejų metų Čekijos Liberece jis laimėjo savo pirmąjį pasaulio čempionato aukso medalį individualiose varžybose. Į norą pirmiausia pateko norvegas, nuvažiavęs 15 kilometrų klasikiniu stiliumi, o paskui tiek pat čiuoždamas. Puiki pergalė tose lenktynėse buvo pripažinta viena geriausių Petterio Northugio finišo.

Karališkieji metai

2010 metai Northug buvo tikrai puikūs. Sezono pabaigoje pirmą kartą per savo karjerą jis tapo Pasaulio taurės laimėtoju. 9 kartus „Nortug“ į finišo liniją pateko pirmas, dar 6 kartus buvo antras ir kartą užėmė trečią vietą. Tik čekas Lukaszas Baueris, tapęs antruoju bendroje įskaitoje, sugebėjo primesti jam kovos įspūdį. Tačiau iš tikrųjų nebuvo kovos, nes Northug pranašumas buvo 600 taškų.

Tais pačiais metais norvegas triumfavo Olimpinėse žaidynėse Vankuveryje, Kanadoje. Nors iš pradžių viskas klostėsi blogai. 15 km atstumu laisvu stiliumi Nortugas finišavo 41-as, o persekiojimo lenktynėse ėjo lyderių grupėje, kol atsiliko paskutiniame lipime, užimdamas tik 11 vietą.

Tačiau masinio starto metu 50 km finišo tiesiojoje jis sugebėjo trimis sekundės dešimtosiomis aplenkti vokietį Axelį Taykhmaną, iškovojęs pirmąjį aukso olimpinį medalį.

Estafetėje „Nortug“ pabėgo paskutiniame etape, įveikdamas atstumą nuo ketvirtosios vietos. Jam pavyko aplenkti lyderius, tačiau iki to laiko švedas Marcusas Hölneris atitrūko nuo savo persekiotojų, todėl norvegai iškovojo sidabrą.

Paskutinėse sprinto lenktynėse „Nortug“ kovojo su dviem rusais Nikita Kryukovu ir Aleksandru Panžinskiu, pralaimėdamas jiems ir iškovodamas bronzą.

Paskutiniame komandiniame sprinte Nortugas iškovojo dar vieną olimpinį auksą kartu su Eysteinu Pettersenu. Norvegijos komandai tai buvo triumfo olimpiada, kurioje jos užėmė pirmąją vietą bendrojo lygumų slidinėjimo varžybose.

Antrasis pasaulio taurės triumfas

2010/11 metų pasaulio taurėje „Nortug“ neteko pergalės šveicarui Dario Cologne, užimdamas antrąją vietą. 2011/12 sezone jis buvo trečias, leidęs Colony uždirbti aukso dvigubą. Tik 2012/13 sezone planeta atgavo stipriausio slidininko titulą.

Bendroje įskaitoje jį aplenkė šveicaras Dario Kelnas, kuris šį kartą pasirodė trečias, ir rusas Aleksandras Legkovas, kuris finišavo antroje vietoje. Galutinis jo pranašumas buvo beveik 200 taškų nuo artimiausio persekiotojo.

Antrasis olimpinis triumfas

Tačiau antrosios olimpinės žaidynės jo karjeroje buvo nesėkmingos. Pradedantiesiems jis praleido 15 kilometrų lenktynes ​​klasikiniu stiliumi. Tuomet skiatlonas nepavyko, užimant tik 17 vietą.

Varžybose už 50 kilometrų nuo masinio starto jis užėmė 18 pozicijų. Arčiausiai olimpinio medalio estafetėje buvo Nortugas. Paskutiniame etape jis vėl pabėgo. Tačiau šį kartą jis negalėjo pašalinti atsilikimo, kurį lenktynių pradžioje sukūrė jo tautiečiai. Nortugas Norvegijos komandai atnešė ketvirtąją vietą, beveik 40 sekundžių atsilikdamas nuo prancūzo Ivano Buate'o.

Laisvojo stiliaus sprinto lenktynėse „Nortug“ netikėtai pralaimėjo pusfinalyje, o paskutinę olimpinių žaidynių dieną, suporuota su Ola Vigen Hattestad, vyrų komandiniame sprinte tapo tik ketvirta. Dėl to jam nepavyko iškovoti nei vieno medalio, tačiau tai nesutrukdė jo komandai laimėti bendrų distancinių slidinėjimo varžybų.