garsenybes

Katya Gamova: biografija, ūgis, nuotrauka, tėvai, vyras

Turinys:

Katya Gamova daugiau nei 25 metus sportavo, jos biografija kupina pakilimų ir didelių pergalių. Ji pasiekė neįtikėtinų rezultatų, šviesi ir talentinga sportininkė amžiams išgarsino savo vardą Rusijos tinklinio istorijoje.

Katya Gamova yra ne tik puiki Rusijos tinklinio žaidėja, ji yra mūsų tinklinio simbolis, milijonų stabas ir sektinas pavyzdys. Ši ryški, graži mergina yra nusipelniusi Rusijos Federacijos sporto meistrė, ji buvo pripažinta geriausia šalies sportininke, Universiadoje ji tapo deglo nešėja ir atidarymo ceremonijoje uždegė ugnį.

Jekaterina Gamova - pagrindinė mūsų tinklinio žvaigždė

Žurnalistai ją vadina Jekaterina Didžiąja už grandiozines ir svaiginančias sėkmes bei pergales, gerbėjai jai suteikė dar vieną slapyvardį - „Game Over“, nes Katya gali nuspręsti žaidimo baigtį su sunkiausiu ir pavojingiausiu priešininku vienu galingu smūgiu, kaip tai nutiko laimėjus pasaulio ir pasaulio čempionatų finalus 2006 ir 2010 m..

Europos čempionate Briuselyje, kai Rusijos komanda sustojo per žingsnį nuo pergalės ir iškovojo bronzą, ekspertai besąlygiškai sutiko, kad Katya Gamova yra pirmoji turnyro tinklinio žaidėja. Tarp finalininkų iš Serbijos ir Italijos nebuvo nė vienos sportininkės, pranašesnės už ją individualių įgūdžių srityje.

2006 m. „Gamow“ buvo apdovanotas I laipsnio „Už paslaugas Tėvynei“ prizu. Šis apdovanojimas skiriamas tik iškiliausiems sportininkams. Be to, „Gamova“ skirtingais laikais laimėjo „Šlovės“ prizą nominacijoje „Už norą laimėti“, „Sidabrinis balandis“, apdovanotas Rusijos sporto žurnalistų federacijos, ne kartą tapo geriausiu įvairių kalibrų turnyruose.

Karjeros pradžia - Čeliabinskas

Mažosios Katjos auklėjime dalyvavo dvi moterys - mama Irina Borisovna ir jos sesuo Lyubov. Čempiono tėvas atsisakė auginti dukrą, kai ji vis dar buvo ligoninėje, todėl mergaitė nuo pat vaikystės turėjo būti stipri ir suaugusi po metų. Būdama 10 metų Katya Gamova pasirinko tinklinį, jos tėvai (tiksliau mama ir teta) ją palaikė. Gamow nuo mažens demonstravo savo sprogstamąjį pobūdį ir atkaklumą. Jos teta, buvusi profesionali tinklinio žaidėja, atvežė ją į tinklinio skyrių. Ir nors iš pradžių Katya taip pat užsiėmė krepšiniu ir rankiniu, meilė tinkliniui vis tiek laimėjo.

Pirmąjį savo titulą - Rusijos taurę - Katya Gamova iškovojo būdama 16 metų, būdama Čeliabinsko komandos „Avtodor-Metar“ komanda. Būtent šis klubas jaunajai sportininkei atvėrė kelią į dideles sporto šakas, būtent čia buvo išryškintas jos talentas ir potencialas. Ji pasirašė sutartį su „Metar“ būdama vos 14 metų ir čia praleido pirmuosius 4 savo karjeros metus.

Persikėlimas į Jekaterinburgą ir pasiekimas naujas lygis

1998 m. „Gamova“ paliko savo gimtąjį miestą, pasinaudodama proga žaisti viename geriausių šalies tinklinio klubų - „Uralochka“. Komandai vadovavo garsus Rusijos specialistas Nikolajus Karpolis, kuris po kelerių metų vėl treniruos „Gamova“, bet jau pagrindinėje šalies komandoje - Rusijos komandoje.

Žaidžiant pagalbinei „Uralochka Uraltransbank“ komandai, Katya lengvai patraukė specialistų dėmesį ir pademonstravo savo gilų potencialą atakuodama veiksmus. Būdama „Uraltrasbank“ ji tapo Rusijos čempionato sidabro medalininke, tada komanda tik lygiose kovose pralaimėjo „Uralochka“ ir tai yra unikalus tinklinio atvejis.

Po dvejų metų, 2000 m., „Gamow“ prisijungė prie pagrindinės komandos. Kartu su „Uralochka“ ir „Karpol“ ji tapo pakartotiniu nacionalinio čempionato nugalėtoju, du kartus Čempionų lygos nugalėtoju. Jie kalbėjo apie „Gamovą“, ji tapo viena iš komandos lyderių ir kylančia Rusijos sporto žvaigžde.

Klubo karjeros plėtra

2004 m. „Gamova“ priėmė naują iššūkį - ji ryžtingai nutraukė sutartį su Jekaterinburgo klubu ir persikėlė į Maskvą žaisti „Dinamo“ (Maskva). Būdama naujosios komandos dalimi, Katya tris kartus tapo Rusijos čempionų vardo savininke.

Norėdama išbandyti savo jėgas užsienyje, duoti naują etapą savo karjerai, po penkerių metų žaidimo Maskvos komandoje „Gamova“ persikėlė į Stambulą. „Fenerbahce“ komanda Katya praleido 2009-2010 m. Sezoną, parodydama neįtikėtinus komandos rezultatus. Jekaterina laimėjo Turkijos tinklinio lygą, pateko į Čempionų lygos finalą, surinko daugiausiai taškų „Ketverto lygoje“. Stebina tai, kad beveik visą šalies čempionato sezoną komanda nepralaimėjo, o nepralenkiamas bėgimas buvo 39 rungtynės.

Triumfuojantis namų grįžimas

Nepaisant didžiulės sėkmės, tik po metų „Gamova“ vėl grįžo į Rusiją, šį kartą pasirašydama sutartį su Kazanės „Dinamo“. Ko gero, būtent čia „Gamova“ klubo karjera pasiekė kulminaciją: jau debiutiniame sezone ji laimėjo Rusijos taurę ir čempionatą, o kiekviename turnyre ji buvo pripažinta geriausia tarp žaidėjų. 2014 m. Ji pagaliau pateko į tarptautinius klubų turnyrus - pirmą kartą per savo karjerą Gamova laimėjo tarptautiniuose klubų turnyruose: Čempionų lygoje ir pasaulio čempionate tarp klubų. Be aukso medalio, Katya buvo apdovanota kaip svarbiausia žaidėja kiekviename iš šių turnyrų.

Karjera Rusijos komandoje

Katya visada žaidė už nacionalinę komandą su visu atsidavimu, suteikdama žaidimui visas jėgas ir emocijas. Ryškus to patvirtinimas yra vienas gražiausių ir dramatiškiausių Rusijos nacionalinės tinklinio rinktinės žaidimų, kai 2004 m. Atėnų olimpinių žaidynių finale mūsų merginos pralaimėjo Kinijos moterims. Katya atnešė komandai tame žaidime 33 taškus, tapo rezultatyviausiu olimpinio turnyro žaidėju, pagrindine puolimo jėga ir komandos lyderiu, tačiau to nepakako. Nepaisant visų Katya Gamova pastangų, nuotrauka su nuoširdžiomis nusivylimo ašaromis pasklido po visą pasaulį. Deja, olimpinės žaidynės vis dar nepateiktos Rusijos komandai.

Pirmajame 1998 m. Pasaulio čempionate jį iškovojo Nikolajus Karpolis, leisdamas jaunam talentingam sportininkui pasinerti į atmosferą kaip trenerio padėjėjas. O po metų „Gamova“, būdama visavertė žaidėja, iškovojo Europos čempionato aukso medalį. 2005 m. Atvykus italų specialistams „Caprara“, Katya tampa pagrindine komandos žaidėja, o po metų Rusijos komanda pagaliau laimi Pasaulio taurę. 2010 m. Pirmoji šalies komanda galės pakartoti šią sėkmę, o „Gamova“ gaus ne vieną apdovanojimą kaip geriausia turnyro žaidėja.

Čempionų fiziniai parametrai

Katya Gamova žaidimas yra vienodai geras tiek gynyboje, tiek puolime. Ji pateikia bloką, kuris sunaikina galingiausius smūgius, o jos atakos perpjauna varžovų gynybą ir duoda taškų. Katya Gamova turi tokį užpakalinį motyvą, jos augimas yra 202 centimetrai, o atakos ir bloko aukštis yra daugiau nei trys metrai. Dėl unikalių merginos fizinių duomenų, jos talento ir sugebėjimo akimirksniu perskaityti žaidimą, „Gamova“ tapo viena geriausių savo laikų sportininkų. Ir lieknos, ilgos merginos kojos praktiškai tapo jos bruožu.

Išorėje: asmeninis gyvenimas

Katya Gamova nėra tik pasaulinio lygio sportininkė, ji yra tikra sporto žvaigždė, ryški ir graži mergina. Dėl puikaus žaidimo, ji yra gerai žinoma daugelyje pasaulio šalių, Katya dažnai dalyvauja įvairiuose blizgių leidinių fotografavimuose ir pasirodo reklamose. Vieno iš šių susišaudymų metu ji susipažino su savo būsimu vyru, režisierės Svetlanos Družhinina sūnumi Michailu Mukasey. Michailas padarė tokius garsius paveikslus kaip „Mandžiūrijos elnio medžioklė“, „Dėl išdavystės“, „Montana“.

Katya Gamova ir Michailas Mukasejus susituokė 2012 m., Vestuvės vyko paslapties atmosferoje: pora atsisakė žurnalistams parduoti nuotraukas ir kitas žiniasklaidos priemones. Nepaisant to, žurnalų puslapiai reguliariai apakina šios ryškios, gražios ir aukštos poros nuotraukomis: 202 centimetrai - Katya Gamova turi tokį augimą, jos vyras yra tik keliais centimetrais žemesnis už ją. Ši pora yra vienas pastebimiausių ir gražiausių tandemų Rusijos sporte.