aplinka

Velso Kardifo miesto stadionas: istorija ir rungtynės

Turinys:

„Cardiff City“ yra vieno iš dviejų Velso futbolo klubų stadionas Anglijos čempionate. Nuo trejų metų eksploatavimo pradžios arenoje buvo įsikūręs „Cardiff Blues“ regbio klubas.

Išsami informacija

Stadiono statyba truko dvejus metus ir baigėsi 2009 m. Pavasarį. Areną iškart pradėjo dalyti dvi komandos. Pirmasis buvo „Cardiff City“ futbolo klubas, kuris persikėlė iš „Ninian Park“ stadiono, kuriame 99 metus gyvena sostinės klubas. Antrieji stadiono savininkai yra „Cardiff Blues“ regbio klubas.

Arenos statyba kainavo apie 50 milijonų svarų. Architektas buvo Arupas. Talpa - 25 tūkst. Vietų. Kardifo miesto stadionas yra antroji šalies arena pagal vietų skaičių, antra pagal „Tūkstantmečio“ sceną, kuri skirta 74, 5 tūkst. Žiūrovų. Vasarą buvo rekonstruotas Kardifo miesto stadionas, po kurio jis pradėjo talpinti iki 33, 5 tūkst. Gerbėjų.

Pirmieji žaidimai

2009 m. Liepos mėn. Viduryje Kardifas ir „Celtic“ arenoje sužaidė draugiškas rungtynes. Oficialus Kardifo miesto stadiono debiutas įvyko 2009 m. Rugpjūtį, kai „Scunthorpe United“ futbolo klubas atvyko aplankyti šeimininkų. Kova baigėsi triuškinančia vilniečių pergale rezultatu 4-0.

Tų metų lapkritį stadioną pirmą kartą aplankė Velso nacionalinė komanda, kuri sužaidė draugiškas rungtynes ​​su Škotijos komanda. Žaidimas baigėsi vilniečių pergale 3-0. Beveik po metų Velsas sužaidė pirmąjį oficialų žaidimą Kardifo miesto stadione. Tai buvo rungtynės atrankoje į 2012 m. Europos čempionatus. Britų konkurentė buvo Bulgarijos nacionalinė komanda.

Garsios rungtynės

Vienas pirmųjų didelių klubų, atėjusių aplankyti naująją Velso klubų areną, buvo „Manchester City“. Tai buvo žaidimas kaip „Premier League“ 2 turo dalis. Rungtynės baigėsi sensacinga „Cardiff City 3-2“ pergale. Antrojo kėlinio pradžioje „miestiečiai“ išsiveržė į priekį, tačiau po kelių minučių vilniečiai išlygino, o kėlinio pabaigoje „Campbell“ dvigubai suteikė komandai didelį pranašumą. Per papildomą laiką Negredo nustatė galutinį žaidimo rezultatą.

12-ajame ture „Manchester United“ atvyko į Velsą. Rungtynės baigėsi lygiosiomis. 13-ajame ture Londono „Arsenal“ tapo „Cardiff City“ varžovu. Šį kartą vilniečiai negalėjo nustebinti didingumo. Dvigubas Ramsey ir įvartis Flamini atnešė „Gunners“ nuošliaužos pergalę.

Kovo mėnesį Liverpulyje lankėsi Kardifo miesto stadionas. Rungtynės vyko kaip 31-ojo „Premier League“ turo dalis. „Merseysides“ buvo viena geriausių čempionato komandų ir pretendentai į titulą. Debiutinis žaidimo mačas atvėrė rezultatą. Po kelių minučių Sauresas atgavo status quo. Pirmojo kėlinio viduryje „Campbell“ įvartis vėl išvedė vilniečius į priekį, tačiau prieš pertrauką pertraukai „Skrtel“ vėl išlygino rezultatą. „Liverpool“ laimėjo antrąjį kėlinį rezultatu 4-1 ir laimėjo rungtynes ​​6-3.

Paskutiniame 2013/14 sezono ture „Chelsea“ apsilankė Kardifo mieste, praradusi šansus tapti čempionu kelioms rungtynėms iki Anglijos čempionato pabaigos. „The London Grand“ buvo paskutinis puikus klubas, apsilankęs Velso stadione. Žaidimas baigėsi pergale prieš Jose Mourinho 2-1. Sezono pabaigoje „Cardiff City“, kurio pagrindinis treneris buvo Ole Gunnar Sulscher, išskrido į čempionatą ir 3 sezonus niekada nepateko į Anglijos „Premier“ lygą.