garsenybes

Ispanijos tenisininkas Carlosas Moya: biografija, sportinė karjera ir asmeninis gyvenimas

Turinys:

Carlosas Moya, kurio biografija, sportinė karjera ir asmeninis gyvenimas aprašytas šiame straipsnyje, yra gerai žinomas Ispanijos tenisininkas, daugelio turnyrų, įskaitant Rolandą Garrosą, nugalėtojas. Vienu metu buvo pirmoji pasaulio raketė. Dabar Rafaelio Nadalo trenerių komandos dalis.

Biografiniai duomenys

Carlosas Moya gimė 1976 m. Rugpjūčio mėn. Ispanijos Palma de Maljorkoje. Pirmą kartą pasirinko teniso raketę būdamas šešerių metų. Carlosas sunkiai treniravosi, ir tai netrukus davė rezultatų. Vienu metu jis buvo laikomas vienu geriausių jaunučių pasaulyje.

Profesinė karjera

Carlosas Moya, būdamas 19 metų, po kelių „ateities“ ir „iššūkių“ laimėjimų debiutavo ATP turnyruose. Jau antrose varžybose jis pateko į ketvirtfinalį. 1995 m. Lapkritį jis pirmą kartą tapo APR turnyro Budapešte nugalėtoju.

Kitais metais Moya pirmą kartą dalyvavo „Australian Open“, kur negalėjo peržengti pirmojo turo. Rolando Garroso ir „US Open“ aikštelėse jis išskrido antrajame ture. Rugpjūčio mėnesį Carlosas laimėjo namų turnyrą Maljorkoje. Sezono pabaigoje jis užėmė 26 vietą pasaulio reitinge.

1997-ieji Carlosui Mojai buvo svarbiausi metai. Pirmiausia jis sensacingai pasiekė „Australian Open“ finalą, kur pralaimėjo pirmajai pasaulio raketei Pete'ui Samprasui. Be to, puikus teniso lygis Carlosas Moya visą sezoną padėjo jam gauti kvietimą dalyvauti finaliniame metų turnyre, kur jis pateko į pusfinalį.

Kitais metais sėkmė iš pradžių tikrai nenusiminė Ispanijos tenisininkei. Jis nesėkmingai koncertavo Australijos teismuose. Bet viskas pasikeitė, kai turnyrai prasidėjo mėgstamiausia Carloso žemėje. Pirmiausia jis pirmą kartą laimėjo ATP „Masters“ turnyrą Monte Karle, o paskui pasiekė pagrindinę pergalę savo karjeroje - tapo „French Open“ (Rolandas Garrosas) nugalėtoju. Tai buvo pirmasis ir paskutinis jo vardas „Grand Slam“ turnyruose. Sezono pabaigoje Moya tapo penktąja pasaulio rakete.

Nepaisant gana prastos sezono pradžios 1999 m., Carlosas Moya kovo mėnesį, patekęs į finalą turnyre Indian Wells, pasiekė dar vieną laimėjimą: jis tapo pirmuoju ispanu, kuriam pavyko tapti pirmąja pasaulio rakete. Deja, pasaulio reitingo viršūnėje jis truko tik 13 dienų.

Po kelių nelabai sėkmingų sezonų Carlosas Moya vėl pasirodė 2002 m. Pirmiausia jis pateko į finalą turnyre Monte Karle, o po to laimėjo Sinsinatyje. Pasaulio turo finale jis vėl leidosi į pusfinalį. Puikus pasirodymas leido ispanui sugrįžti į geriausių planetos tenisininkų dešimtuką.

2004 m. Paskutinį kartą Carlosas Moya laimėjo ATP „Masters“ serijos turnyrą. Romoje finale jis nesunkiai susitvarkė su Davidu Nalbandianu. Po šio triumfo aukščiausias tenisininko pasiekimas buvo turnyro pusfinalis Hamburge.

Metams bėgant, Carlosas Moya vis labiau pralošė pasaulio reitinguose, tačiau jis atkakliai dalyvavo visose varžybose. Bet dėl ​​amžiaus ir senų traumų vis daugiau ir daugiau jautėsi. Dėl sveikatos problemų jis praleido beveik visą 2009 m. Grįžęs į teismą kitais metais, Carlosas Moya niekada negalėjo atgauti buvusios formos.

Ispanijos teniso legendos pirmojo turnyro turo mačas Madride buvo paskutinis jo karjeroje. Paskutinį kartą jis norėjo koncertuoti mylimiausiame „French Open“, tačiau dėl problemų su koja buvo priverstas palikti didelį sportą.

Karjeros treneris

Po atsisveikinimo su profesionaliu tenisu Carlosas Moya pagaliau atsisveikino su šia sporto šaka. 2013 m. Jis dalyvavo Daviso taurėje kaip Ispanijos nacionalinės komandos kapitonas. Tačiau šis mitingas buvo nesėkmingas komandai iš Iberijos pusiasalio. Pirmą kartą per du dešimtmečius ispanai išskrido iš pasaulinės grupės. Po šios nesėkmės Carlosas Moya paliko komandos vietą.

Po trejų metų ispanų specialistas tapo Kanados tenisininko Milošo Raonico patarėju. Nepaisant puikių jo pavaldinio, kuris sezono pabaigoje tapo trečiąja pasaulio rakete singluose, rezultatų, Moya ir Raonic nutraukė bendradarbiavimą.

Tais pačiais metais Carlosas prisijungė prie ne mažiau garsaus ir tituluoto tenisininko - ispano Rafaelio Nadalo trenerių.