garsenybes

Rusijos svarsčių kilnotoja Konovalova Julija Vladimirovna: biografija, pasiekimai ir įdomūs faktai

Turinys:

Julija Konovalova yra garsioji šalies svarmenininkė. Jam suteiktas tarptautinės klasės sporto meistro vardas. Jis nuolatos koncertuoja daugiau nei 75 kilogramų kategorijoje. Pasaulio jaunimo čempionato nugalėtojas, du kartus iškovojo sidabro medalius suaugusiųjų Europos čempionatuose.

Sportininko biografija

Julija Konovalova gimė Kushchevskaya kaime, Krasnodaro teritorijos šiaurėje. Ji gimė 1990 m.

Būdama 12 metų, tėvai ją išsiuntė į sunkumų kilnojimo skyrių. Po to Konovalova Julija tapo visiškai kitu žmogumi, pirmąją vietą jos gyvenime užėmė sportas.

Jau tuo metu ji pradėjo rodyti aukštus rezultatus. Būdama 16 metų, ji persikėlė į priemiesčius. Podolske ji pradėjo treniruotis pas gerbiamą Rusijos trenerį Vladimirą Safronovą. Jam vadovaujant, ji pasiekė visas savo didžiausias sportines sėkmes.

Sportininkų švietimas

2007 m. Julia Konovalova tapo Podolsko socialinio sporto instituto studente. Tuomet jai atėjo pirmieji pasisekimai tarptautiniu lygiu.

Italijoje vykusiame Europos sunkiosios atletikos čempionate, kuriame dalyvavo merginos ir berniukai iki 17 metų, ji laimėjo sidabro apdovanojimą.

2010 m. Dar viena Julijos Konovalovos sėkmė atkeliavo į pasaulio jaunių sunkiosios atletikos čempionatą. Kalbėti sportininkai nesulaukė 20 metų. Čempionatas vyko Bulgarijoje, mūsų straipsnio herojei pavyko užimti pirmąją vietą.

Europos čempionatas tarp jaunių

Tik po metų ji laimėjo auksą Europos čempionate tarp jaunimo. Šį kartą tarp Rumunijos ne vyresnių nei 23 metų bendraamžių ji vėl iškėlė aukščiausią svorį.

Kaip dažnai nutinka žemyno čempionatuose, rusė moteris turėjo konkuruoti su savo tautiečiais ir, žinoma, pati.

Jau jaunimo starte Konovalova pateko į daugiau nei 75 kilogramų svorio kategoriją. Pastebėtina, kad pagrindinė jos varžovė šiose startuose Julija Kachaeva iš Šiaurės Osetijos pasirodė tokio pat svorio. Abu sportininkai ant svarstyklių parodė tuos pačius rezultatus - 96 kilogramus ir 200 gramų.

Pirmasis pratimas yra trūkčiojimas. Konovalova iš karto užėmė 130 kilogramų svorį, jos varžovė Kachaeva sugebėjo pakelti tik 110. Ukraina Tatjana Varlamova užkopė į trečiąją tarpinę vietą. Nepaisant to, kad ji pati svėrė žymiai daugiau nei rusė - net 136 kilogramus - sprogimo metu ji sugebėjo pakelti tik 108.

Antrasis pratimas yra stūmimas. Varlamova vėl negali pakelti tokio svorio, koks yra jos pačios. Jos rezultatas - tik 132 kilogramai. Rusai kelia strypus, kurie beveik dvigubai viršija jų parametrus. Tai ypač pasakytina apie Konovalovą, kuri įveikė 160 kilogramų. Kačajeva užaugino 140.

Dėl to „Konovalova“ tapo Europos čempione dviejų pratimų sumoje. Jos bendras rezultatas - 290 kilogramų. Antroje vietoje yra kita rusė Kačajeva (250 kilogramų), bronzos apdovanojimas atitenka ukrainietei Tatjanai Varlamova (240 kilogramų).

Suaugusiųjų varžybose

Pirmą kartą Julia Konovalova dalyvavo suaugusiųjų tarptautiniame turnyre 2012 m. Kaip nacionalinės komandos dalis ji atvyko į Antaliją Europos čempionatui. Konovalova Julia Vladimirovna koncertavo prestižiškiausioje kategorijoje - virš 75 kilogramų. Beje, paties sportininko svoris yra apie 95 kilogramus.

Ironiška, tačiau tautietė Tatjana Kaširina pasirodė esanti jos pagrindinė konkurentė. Beveik tokio paties amžiaus kaip Konovalova (ji metais jaunesnė), „Dinamo“ sporto draugijos auklėtinė, sverianti 102 kilogramus.

Pratybų metu į jų kovą įsitraukė Azerbaidžano atstovė, 34-erių Julija Dovgal, turinti dvigubą Azerbaidžano ir Ukrainos pilietybę. Bėgdamas ji priaugo 123 kilogramus, Konovalova pasidavė tik 122 kilogramų svoriui, o Kaširina tuoj pat išsiveržė į priekį. Be to, jos pranašumas buvo labai apčiuopiamas - ji iškart priaugo 145 kilogramus.

Antrame pratime žandikaulis Konovalova vaikščiojo aplink Dovgalą (153 kilogramai prieš 150), Kaširina vėl buvo toli į priekį, pasiekdama 183 kilogramus. Dėl to Tatjana turi auksą, mūsų straipsnio herojė yra sidabro medalininkė, o Azerbaidžano atstovė - bronzą.

Verta paminėti, kad tas turnyras buvo labai sėkmingas Rusijos sunkiaatlečiams. Komandiniame renginyje jie užėmė pirmąją vietą ir laimėjo 14 aukso, 8 sidabro ir 12 bronzos medalių. Antroji vieta bendroje Azerbaidžano komandos pozicijoje, trečioji - Turkijos nacionalinės komandos.

Po to Konovalova taip pat išvyko į Europos jaunimo čempionatą Rumunijoje, kur šventė pergalę.

Antrasis Europos čempionatas

Julija Konovalova, kurios biografija glaudžiai susijusi su sportu, išvyko į antrąjį Europos čempionatą 2014 m. Tai buvo varžybos Izraelyje, į kurias vėl susirinko stipriausi šios sporto šakos atstovai žemyne.

Konovalova pasirodė savo karūnos svorio kategorijoje - virš 75 kilogramų. Vėl jai teko konkuruoti su Kaširina. Šį kartą į kovą dėl medalių įsitraukė Rumunijos sunkiaatletis Andrea Aanei.

Šuolio į tolį metu Konovalova priaugo 115 kilogramų, Aanei - 111, o Kaširina pateko į tarpą rezultatu 143 kilogramus.

Stumiant po Konovalovos buvo paklusnus 150 kilogramų rezultatui, tačiau Kaširina vis tiek priaugo 30 kilogramų. Dėl to mūsų straipsnio herojė vėl turi Europos čempionato sidabro medalį.

Komandiniame renginyje rusai tapo pirmaisiais. Iš viso jų parke buvo 38 apdovanojimai. Iš jų 17 yra auksas, 13 sidabro ir 8 bronzos. Antroji komanda užėmė vietą Bulgarijos nacionalinėje komandoje, trečiojoje - Baltarusijos sunkiaatlečiai.

Šios varžybos vyko Tel Avive. Vyrai varžėsi 8, moterys 7 svorio kategorijose.

Konovalovos pasiekimai

Per savo karjerą Julia Konovalova sugebėjo daug pasiekti. Ji laimėjo apdovanojimų tiek vidaus, tiek tarptautinėje sporto arenoje. Be to, jis turi tarptautinės klasės sporto meistro vardą po sėkmės žemyno čempionatuose.

2014 m. Ji laimėjo Rusijos sunkiosios atletikos čempionatą. Prieš tai antrasis pjedestalo žingsnis jai pakluso tris kartus. 2012 m. Ji laimėjo Rusijos sunkiosios atletikos taurę.

Ji taip pat turi tris nacionalinio čempionato aukso medalius tarp jaunių, pergalę sporto ir lengvosios atletikos žaidynėse merginų ir berniukų atletuose.