garsenybes

Šveicarijos tenisininkas Schnyderis Patti: biografija, sportinė karjera, asmeninis gyvenimas

Turinys:

Patti Schnyderis, kurio biografija pateikiama šiame straipsnyje, yra vienas garsiausių Šveicarijos tenisininkų. Per savo sportinę karjerą ji tapo daugelio prestižinių turnyrų nugalėtoja.

Pirmieji laimėjimai dideliame sporte

Schneider Patti gimė 1978 m. Gruodžio mėn. Bazelyje. Būdamas 14 metų Šveicarijos tenisininkas pirmą kartą dalyvavo ITF turnyre. 1994 m. Patti Schnyderis pradėjo nuolat dalyvauti profesionalių varžybose, net pateko į geriausių planetos tenisininkų TOP-100.

1995 metai atnešė pirmuosius rimtus atleto pasiekimus. Gegužės 14 d. Ji pateko į ITF turnyro finalą Slovakijos Nitroje, kur užtikrintai įveikė čilietę Barbarą Castro trimis setais. Po savaitės Schnyderis Patti tapo panašių varžybų Presove nugalėtoju. Šį kartą ji nepaliko progos čekei Jana Ondrouseova (6: 0, 6: 1).

Po mėnesio gimtojoje Šveicarijos tenisininkė laimėjo kitą ITF turnyrą „Curella“, o rugsėjį pasiekė finalą Atėnuose. Tais pačiais metais Schneideris debiutavo Ciuriche per varžybas, kurias globoja WTA. Sėkmingi pasirodymai leido jai baigti sezoną pagal 152 reitingo linijas.

1996 metais Patti Schnyderis, kuriam tenisas buvo ne tik hobis, bet ir būdas užsidirbti didelių pinigų, toliau aktyviai dalyvavo tarptautinėse varžybose. Balandį jai pavyko patekti į ITF turnyro Ispanijos Mursijoje finalą. Rugsėjį ji pakartojo šį rezultatą Bratislavoje. Po savaitės sportininkė pirmą kartą per savo karjerą pateko į WTA turnyro finalą Karlovy Varuose (Čekija), kur trijuose setuose pralaimėjo belgai Ruxandra Dragomir.

Tais pačiais metais Schnyderis Patti tapo Atlanto olimpinių žaidynių dalyviu, kur baigė savo pirmąjį turą. Ji taip pat debiutavo „Grand Slam“ turnyruose. „Australian Open“ metu 18-metė atletė negalėjo patekti į varžybas, tačiau jai pavyko prasibrauti į pagrindinį varžybų Londone ir Paryžiuje piešinį. Aukščiausias „Schneider“ įvertinimas 1996 m. Buvo 58 vieta singluose.

Patekimas į teniso pasaulio elitą

1997 m. Schneider Patti sukūrė nedidelę sensaciją „Australian Open“ aikštelėse, kai jai pavyko patekti į ketvirtąjį varžybų etapą. Be to, atidarymo rungtyje ji įveikė Yvesą Mayorli, pasodintą aštuntuoju numeriu. Sėkmingai kalbėdamas įvairiuose turnyruose, tenisininkas iki sezono pabaigos pakilo į 26 vietą pasaulio reitinge.

Kiti metai buvo vieni sėkmingiausių per visą Schnyderio karjerą. Sezoną ji pradėjo laimėdama WTA turnyrą Australijos Hobarte, o po mėnesio panašių varžybų finale Hanoveryje įveikė čekę Yana Novotna trimis setais. Gegužės mėnesį Patti neturėjo lygių Madrido molio aikštelėse, o liepą - austrės Maria Linkovitsa ir Italijos Palermo.

Ne mažiau sėkmingi buvo pasirodymai dvejetuose. Duetas su Austrijos Barbara, Schett Schnyder laimėjo WTA turnyrą Hamburge, taip pat pateko į finalą Palerme ir Amelijos saloje.

Ne be sėkmės „Grand Slam“ turnyruose. Teismuose, „Rolland Garros“ ir „US Open“, Patti Schnyder pateko į ketvirtfinalio etapą. Tai jai suteikė teisę dalyvauti „Grand Slam“ taurėje. Šiame turnyre ji pusfinalyje nugalėjo pirmąją pasaulio raketę Martiną Hingį, tačiau lemiamoje kovoje pralaimėjo garsiajai Venus Williams.

1998 m. Rugpjūčio mėn. Sportininkė užėmė 11-ą vietą pasaulio reitinge vienviečių varžybose, taip pat 29-ąsias dvejetų varžybose.

Po nuostabaus sezono, praleisto Šveicarijos tenisininko karjeroje, įvyko tam tikras nuosmukis. Per ateinančius trejus metus Schnyder laimėjo du WTA turnyrus Aukso pakrantėje (Australija) ir Pataja (Tailandas), taip pat kelis kartus pateko į finalą tiek vienišose, tiek dvejetų varžybose. „Grand Slam“ turnyruose Patti niekada nesugebėjo pralaužti ketvirtojo turo.

Žvaigždės sugrįžimas

Nuo 2002 m. Schnyderis Patti pradėjo atgauti žvaigždės statusą pasaulio sporte. Laimėję super turnyro Čarlstone ir WTA turnyro Ciuriche finalus, šveicarai vėl sugebėjo patekti į 20 geriausiųjų grupę.

Lėtai įgaudamas formą, Schneideris vėl garsiai paskelbė apie save 2005 m. Ji laimėjo du WTA turnyrus, o trijuose pateko į finalą. Šį sezoną Patty pirmą kartą per savo karjerą pateko į „Top 10“, užimdamas 7 vietą.

Kitais metais Schnyder negalėjo laimėti nė vieno prestižinio turnyro, tačiau nuolatinis smūgis finale ir pusfinalyje leido jai išlaikyti leidimą gyventi dešimtuke planetos tenisininkų.

Žaidimo karjeros pabaiga

Po dviejų nuostabių sezonų Patti Schnyderis reguliariai leidosi į turnyro finalą, tačiau taip nutiko vis mažiau. „Grand Slam“ turnyruose jai niekada nepavyko patekti toliau nei ketvirtasis turas pavieniuose, o paskui ketvirtfinalyje dvejetai.

2010 m. Schneideris ėmėsi traumų: pirmiausia buvo problemų su pėda, o po to su Achilo sausgysle. 2011 m. Gegužę Patti nusprendė baigti žaidimų karjerą.

Po ketverių metų Schneideris vėl pradėjo kalbėti ITF turnyruose, per du sezonus sugebėjęs laimėti du kartus.

Šveicarijos nacionalinės komandos pasirodymai

18-metė Patti Schnyder, kurios laimėjimai tuo metu kalbėjo už ją, pirmą kartą buvo pakviesta ginti savo šalies garbės „Federacijos taurėje“ 1996 m. Iškovojusi šešias pergales per septynias rungtynes, ji padėjo Šveicarijai pakilti į antrąją pasaulio grupę.

Po metų kartu su Martina Hingis Schnyder lemiamose rungtynėse įveikė Slovakijos duetą „Gabshudova-Zrubakova“, o vėliau dalyvavo pralaimėjus Argentinos komandai. Tai leido Šveicarijos komandai patekti į elitinį divizioną.

1998 m. Schnyderis ir Hingis padarė mažą stebuklą su savo pergalėmis Federacijos taurėje, nuvesdami savo komandą į finalą, kur pralaimėjo Ispanijai.