garsenybes

Lewisas Hamiltonas: karjeros pasaulio čempionas

Turinys:

Lewisas Hamiltonas yra garsus britų „Formulės-1“ lenktynininkas. Dabar jis stovi už „Mercedes“ komandą, su kuria pilotas pasirašė sutartį 2013 m. Lewis nėra vedęs. Gandai apie romantiškus Lewiso Hamiltono ir Rihannos santykius dažnai pasirodė spaudoje, tačiau pats vairuotojas ne kartą teigė, kad garsųjį dainininką pažįsta jau seniai, o jie buvo tik draugai.

Karjeros pradžia

Lewis gimė 1985 m. Būdamas 11 metų jis, kaip ir dauguma „Formulės 1“ motociklininkų, pradėjo kartingą. 2001 m. Jis dalyvavo žiemos „Formula Renault“ serijoje. Hamiltonas nuvažiavo keturias lenktynes ​​ir užėmė 5-ąją vietą, neiškovojęs nei vieno medalio.

Debiutas ir čempionatas

2007 m. Savo pirmosiose varžybose Hamiltonas iškovojo bronzą. Visus sukrėtė britų debiutas. Bet tai buvo tik pradžia. Malaizijos „Grand Prix“ varžybose Lewisas Hamiltonas tapo antruoju, tada sidabro laimėjo Bahreine, Ispanijoje ir Monakyje. Šeštasis ir septintasis „Formulės 1“ etapai pilotui tapo „auksu“. Pirmą kartą Lewisas pateko į aukščiausią laiptelį Kanadoje, antrą kartą - į JAV. Toliau Hamiltonas laimėjo bronzą Prancūzijoje ir JK. Po to įvyko nesėkmė - 9 vieta Europos Grand Prix. Po nesėkmės Lewisas Hamiltonas sugebėjo iš karto laimėti - Vengrijos „Grand Prix“ pilotui atnešė trečią auksą per karjerą.

Tuomet per tris etapus britas negalėjo laimėti vieną kartą, tik vieną kartą užėmęs antrą vietą. Japonijoje Lewisas Hamiltonas dar kartą sugebėjo laimėti. Kinijoje vykęs 16-asis sezono „Grand Prix“ sportininkas buvo nelaimė. Pilotas negalėjo baigti lenktynių ir žymiai apsunkino kovą dėl titulo. Paskutinėse sezono lenktynėse viename posūkyje „Hamiltono“ automobilis sustojo. Dėl to jis užėmė septintą vietą, o tai neleido debiutiniame sezone tapti „Formulės 1“ čempionu.

Tačiau britams ilgai laukti čempionato nereikėjo. Jau kitą sezoną jis sugebėjo laimėti „Formulę 1“. Po pergalės Australijoje Lewisas užėmė 5 vietą Malaizijoje, jis buvo 13-as Bahreine. Po to jis sugebėjo grįžti į podiumą. 3, 2 ir 1 vietas motociklininkas užėmė atitinkamai Ispanijoje, Turkijoje ir Monake. Po susirinkimo per didįjį prizą Kanadoje ir 10-tą vietą etapuose Prancūzijoje, Hamiltonas sugebėjo laimėti 4 podiumus, iš kurių 2 tapo auksu, per penkias paskesnes lenktynes. Savo paskutinę pergalę Lewis iškovojo Kinijos čempionatų sezone. 98 taškai leido britui laimėti bendrą reitingą.